https://eurek-art.com
Slider Image

Hundekunstverk på auksjon!

2024

Når det gjelder kunstverk som skildrer hunder, er mennesket ofte hundens beste venn. Ved sitt tjuefemte årsjubileum for hundesalg i februar i fjor solgte Bonhams New York rundt 1 million dollar i kunst, samleobjekter og skulpturer med hundetema. Denne nisjekategorien er fortsatt et populært interesseområde for samlere. Men det kanskje mest verdifulle hundebeinet er det ikoniske maleriet Dogs Playing Poker av kunstneren Cassius Marcellus Coolidge, som solgte på Doyle New York i 2005 for 590.400 dollar. Responsen på Bonhams avslører tydelig den nye appellen til kategorien (neste Bonhams New York Dog Sale er planlagt til februar 2008; www.bon hams.com; (212) 717-9007).

  • MALING Setters, en leken olje på lerret av Thomas Blinks, hentet 94.250 dollar. En spirende kunstner (over), signert av Alfred William Strutt, solgt for $ 32.863, tredoblet hva huset estimerte at det ville bringe på auksjon. Waiting for a Meal, av den nederlandske artisten Henriette Ronner-Knip, brakte 56.763 dollar.
  • SCULPTURE En kontinental bronse bulldog fra det 20. århundre solgt for $ 1 673. Et par utskårne trehunder hentet 11 950 dollar. Hjertet gruppe av fire kontinentale bronse bulldoger solgt for $ 717. En Bull Terrier Club-minnemedalje gikk for $ 269.
  • SAMLINGER Bookends med to terriere av Edith Barretto Stevens Parson solgt for $ 2, 271. En britisk krage av messinghund fra 1800-tallet brakte 1195 dollar. Et bjeffende bulldogleketøy hentet 2.390 dollar.

Vend den frem 2. mars for en pannekakeinnsamling!

Jam Sandwich Cookies

Jam Sandwich Cookies

Langs kom en edderkoppkake

Langs kom en edderkoppkake